מקרן – לא מסובך כמו שחשבתם !

השכרת מקרנים לחתנות

בהרבה אירועים מקובל להביא מקרן בשביל הצגת שקופיות של הרצאה, או מצגת וסרטון. לפעמים יש מרצים או חברות הפקת אירועים שיכולים להרשות לעצמם לקנות מקרן. אולם לרוב מארגני האירועים אין תקציב כזה. עליהם לשכור מקרן מחברת השכרת ציוד לאירועים

איך עובד המקרן?

המקרן עובד באמצעות קרניים מיוחדות. כדי שהמקרן יפעל, צריך שהמקרן יהיה מחובר לחשמל. לכן כאשר מזמינים ציוד לאירועים בטבע, מזמינים גם גנרטור. כדי להקרין מצגת או סרט באירוע צריך מקרן, אך גם מסך. ולכן, חבילות ההשכרה לאירועים כוללות גם מסך. יש את המסכים הרגילים, ויש מסכי פלזמה. 

לא כל מסך מתאים לכל מקרן!

לכל מקרן יש סוג מסך שמתאים לו. אל תנסו לבד לבחור מסך למקרן. תנו לנציגי חברת ההשכרה לעשות בעבורכם את העבודה. הם יבחרו עבורכם את המסך המתאים למקרן. השינויים הם בעיקר בגדלי המסך שיכולים להתאים לחלק מן המקרנים וחלק ממש לא.

למה ישנם הרצאות שמכבים בהם את האור לפני שמשתמשים במקרן?

ישנם הרצאות שמכבים בהם את האור לפני הפעלת המקרן. הסיבה לכך קשורה בעוצמת האור של הקרניים. כאשר לקרן האור היוצאת מהמקרן יש עוצמה נמוכה, התצוגה תהיה חלשה. ולכן אי אפשר להציג את המצגת מהמקרן באור, ויש להחשיך את החדר. לפעמים, כדאי לשכור מסך פלזמה לצורך ההקרנה. וכך, אפשר להציג את המצגת בחדר מואר, גם אם עוצמת קרני האור חלשה.

חשוב להבין שישנם לא מעט מקרנים שיודעים גם לתת עבודה מעולה מבלי לכבות את האור ולכן צריך לדעת לבחור לצורך כך מקרן עם עוצמת הארה גבוה, כזאת של 3500 אנסי לומנס ומעלה.

איזה מושגים כדאי להכיר לפני ששוכרים מקרן?

לפני שהולכים לבצע פעולה של השכרת מקרן, כדאי להכיר מעט מושגים הקשורים לתצוגה שלו. 

  • עוצמת הארה- עוצמת קרני האור שיוצאות מהמקרן אל המסך. ניתנת למדידה ע”י יחידות אנסי לומנס.
  • רזולוציה- חדות של תמונה. ככל שיש יותר פיקסלים בתמונה, כך היא חדה וברורה יותר. 
  • ניגודיות- ככל שהמקרן מדגם חדיש יותר, כך הניגודיות של התמונה גדולה יותר. 

בשביל תצוגה טובה מהמקרן, צריך לשמור על רמות גבוהות של רזולוציה וניגודיות. 

איך תדעו כיצד להפעיל את המקרן?

הפעלת מקרן אינה מסובכת. אולם כדי שלא תבצעו טעויות שיפגמו במכשיר- אל תוותרו לעולם על קבלת הדרכה מטעם חברת ההשכרה. אמנם הצורה החיצונית של המקרנים זהה. אולם הוראות התפעול והכפתורים יהיו שונים. נציגי חברת ההשכרה בקיאים בהפעלת כל דגם וסוג של מקרן. נציגי החברה ידריכו כיצד לשמור על עוצמה חזקה של קרני הארה, ועל ניגודיות ורזולוציה גבוהה. 

איך תציבו את המקרן במקום נסתר?

לא תמיד חייבים להציב את המקרן בקדמת המסך. אתם יכולים לפעמים דווקא להציב את המקרן בחלק האחורי של המסך. פעולה זו מתאימה מאוד כאשר מציגים תמונות על מסכים כרקע נלווה לכל האירוע. כמובן, כדאי לכם לקבל הדרכה מחברת ההשכרה כיצד להציב את המסך בחלק האחורי, איך לכוון ואיך לתפעל. 

איך מתחזקים את המנורה של המקרן?

ללא המנורה של המקרן אין הקרנה. כמובן, את התחזוקה השוטפת והניקוי של המקרן, עושה חברת ההשכרה. אולם, גם על מארגני האירוע, מוטלת האחריות לשמור על המקרן ועל המנורה. כאשר מקרן עובד ופועל, אסור לבצע ניתוק שלו מהחשמל. פעולת הניתוק, צריכה להיות רק בזמן שמכשיר המקרן כבוי על מנת שלא להגיע למצב של תיקון המקרן. ולכן, על המארגנים ללחוץ על כפתור הכיבוי של המקרן. 

המסקנה- מקרן איכותי בוחרים בחברת השכרה מקצועית!

הדרך הטובה ביותר לקבל מקרן איכותי לאירוע, היא לשכור את המקרן מחברת השכרה איכותית ומקצועית. אל תשכרו מקרן אצל חאפרים! פעמים רבות, ההבדל בין איכות המקרנים יהיה בכך שבאירוע אחד יצטרכו לכבות את האור בזמן ההקרנה, ובאירוע השני לא. ולמה? כי חברות השכרה איכותיות, רוכשות עבורכם את המקרנים האיכותיים ביותר. עוצמת קרני ההארה שלהם גבוהה, ולכן לא צריך לכבות את האור כשהמקרן עובד.

הטבות מיוחדות ומחירים מוזלים לפונים דרך האתר, השאירו פרטים עכשיו!

    אני מאשר קבלת חומר פרסומי