תיקון מקרנים

המקרן התקלקל? לא עובד טוב כמו שהיה עובד בעבר?
הגעתם למקום הנכון ביותר עבורכם, ברוכים הבאים לסאונדשיין 🙂
אצלנו תוכלו למצוא מעבדת תיקונים למקרנים!

אז למה בעצם כדאי לכם לבחור בנו?

✔️ יש לנו נסיון רב שנים בתיקון מקרנים 🥇
✔️ זמני ההמתנה לתיקון אצלנו הוא קצר במיוחד ⌚
✔️ אצלנו תקבלו אחריות על כל סוגי התיקונים שנבצע 📝
✔️ אנו מבטיחים להעניק לכם את השירות והטיפול המקצועי והאיכותי ביותר 🏆

צריכים לתקן את המקרן? אנו מחכים לשיחה מכם 🙂

לתיקונים וייעוץ ללא כל התחייבות, חייגו עכשיו »  054-6231253 📞

 

תיקון מקרן בסאונדשיין

 

אין ספק, שהשימוש במקרן נפוץ מאוד באירועים משפחתיים, בישיבות צוות, בפגישות עסקיות, ובהרבה תחומים בחיים.
האם אירע לכם פעם שהמקרן התקלקל או שהייתה לכם תקלה קטנה באמצע השימוש במקרן? מה הסיבה לכך? עליכם לשאול את עצמכם: האם למדתם היטב כיצד להשתמש במקרן? יש בעיות שתוכלו להתגבר עליהם לבד, ויש בעיות שרק טכנאי יוכל לתקן.
על מנת שתדעו להשתמש יותר טוב במקרן, הכנו לכם מדריך שיסביר לכם על המבנה וחלקים חיצוניים של המקרן, ועל תקלות נפוצות במקרן. 

איך פועל המקרן?

כדי שנבין איך מתקנים את המקרן, עלינו להבין איך פועל המקרן. את המיצג שאנו רואים על המסך, המקרן מקרין באמצעות עדשה. מהמקרן יוצא למסך התמונה. כדי שהקול ישמע מהסרטונים, יש לחבר את המקרן אל מערכת שמע חיצונית אך בחלק מהמקרנים קיים גם רמקול אך חשוב לציין שבדרך כלל זהו רמקול חלש מאד השווה ערך לרמקול של מחשב נייד.

מבנה חיצוני של המקרן.

למקרן, יש מבנה חיצוני בצורת מלבן. ב2 הצדדים הצרים של המלבן, יש יציאות וחיבורים. 2 צדדים אלו נקראים בשפה המקצועית צד קדמי, וצד אחורי. 

סוגי יציאות אפשריות של כבלים במקרן.

יציאת LAN- יציאה המחוברת עבור כבל LAN, המחבר את המקרן לרשת. 

יציאות HDMI- יציאות החיבור של המקרן אל המחשב וציוד הווידיאו.

יציאת -Audio Out היציאה המחברת בין המקרן לרמקולים. 

האם יציאת הUSB תקינה?

לפעמים, מעבירים את הקובץ אל המקרן באמצעות חיבור דיסק און קי. לפעמים יש תקלה ביציאת החיבור אל הUSB, ויש צורך להחליף את חלק החיבור בחלק חדש. 

איך אפשר לדעת על תקלות במקרן?

בחלק מהסוגים החדשים של המקרנים, יש נורות שונות שכאשר הן דולקות, אנו יודעים שיש תקלה במקרן, ומהו סוג התקלה. מהם סוגי נורות האזהרה במקרן?

שגיאת מאוורר- נורה שמראה שיש סתימה או תקלה במנגנון פתחי האוורור. 

שגיאת חיישן- הנורה של שגיאת החיישן, תדלק לרוב כאשר תהיה תקלה בחיישן האחראי על התקשורת של המקרן. במקרה זה יהיו לפעמים תקלות בתקשורת בין המקרן לשלט, או בחיבור המקרן אל הרשת. 

חשוב לנקות מדי פעם את העדשה של המקרן.

פלט המיצג מוקרן ממכשיר המקרן באמצעות העדשה. לכן, חשוב מאוד לוודא שעדשת המקרן תקינה. ולכן, יש צורך לנקות מדי פעם את הזגוגית של העדשה. 

האם יש סתימה בפתחי האוויר של המקרן?

על מנת שהמקרן יפעל בצורה תקינה, פתחי האוויר של המקרן צריכים להיות נקיים. למקרן, יש כמה פתחי אוויר. יש פתח אוויר המיועד לקרר את החלק הפנימי של המקרן. יש פתח אוויר נוסף, שתפקידו לקרר את נגן המדיה. 

אילו תקלות יכולות להיות בשלט הרחוק של המקרן?

אמנם יש לוח בקרה למקרן, אך עיקר השליטה בתצוגה נעשית באמצעות שלט רחוק. כאשר השלט לא עובד, יכולות להיות לכך כמה סיבות. לפעמים, התקלה היא בשלט עצמו. לפעמים, יש תקלה בתקשורת בין השלט למקרן. 

חשוב שלא יהיו הפרעות בתקשורת בין המקרן למסך.

לפעמים יש רעשי רקע והפרעות בזמן ההקרנה. לא תמיד רעשים אלו נובעים מתקלה. לפעמים, יש צורך לכבות מכשירים חשמליים נוספים הפועלים בסביבת המקרן, ומפריעים לתקשורת לזרום בצורה תקינה. 

יש בעיות תוכנה של המקרן?

למקרן יש ממשק ניהול, שמאפשר לשלוט בתצוגת התמונה. למעשה, תכנה זו משפיעה על תצוגת התמונה היוצאת מהמקרן, יותר מאשר הגדרות התמונה בקובץ עצמו. לפעמים, יש מצב של תקלות בממשק הניהול. במצב זה, יש צורך לקחת את המקרן לתיקון. הטכנאי, יסיר ויתקין את התוכנה מחדש. לפעמים, התקלה בכוונון והגדרות הצבעים של המקרן. עליכם לשים לב האם הגדרות מסויימות הוגדרו כרואי:

מהו מיקוד התמונה? לפעמים התמונה המוצגת מהמקרן לא ממוקדת, רק בגלל שהגדרות המיקוד אינן מספיק טובות. 

מהי הרזולוציה של התמונה? לפעמים הרזולוציה של התמונה היוצאת מהמקרן מוצגת בצורה לא טובה, רק בגלל שההגדרות של הרזולוציה לא בוצעו כראוי. לפעמים הניגודיות של התמונה לא הוגדרה כראוי, ויש צורך לסדר במקרן את הגדרות הניגודיות. חשוב לבדוק שהבהירות של התמונה מוגדרת כראוי, ושהצבעים של התמונה עברו רוויה. 

האם התמונה חתוכה? לפעמים התמונה היוצאת מהמקרן מוצגת חתוכה רק בגלל שהגדרות יחסי גובה- רוחב לא בוצעו כראוי. 

לפעמים, יש צורך באיפוס הגדרות- לפעמים שמרתם בזיכרון של המקרן הגדרות מסוימות, אך משהו בהן השתבש. במצבים אלו, מומלץ לבצע איפוס להגדרות של המקרן. 

האם הזיכרון של המקרן עובד? הזיכרון של המקרן מאפשר לשמור תבניות עיבודים של תמונות. לפעמים, תהיה תקלה ברכיב הזיכרון של המקרן. 

האם המקרן מקרין תמונות וסרטים בתלת מימד? לפעמים מנסים להקרין במקרן סרט תלת מימד. מחלקים למשתתפים את המשקפות, ואז מגלים שהמקרן מציג רק בדו מימד. כדי למנוע אי נעימות מסוג זה, יש לבדוק מראש האם המקרן תומך בטכנולוגיית תלת מימד. 

האם המקרן התרטב?

כמו מכשירים אלקטרוניים רבים, גם מקרנים מפתחים שכבת קורוזיה כאשר הם נרטבים. ולכן, מקרן עלול להתקלקל כאשר הוא מתרטב, ויש צורך לתקנו. המקרן עלול לפלוט שכבת קורוזיה כאשר הוא בא במגע עם מלח, או נחשף לגז. 

זהירות! טמפרטורה גבוהה!

למכשירי המקרן יש נטייה להתחממות יתר. כדי שנוכל למנוע מצב זה מראש, יש נורת אזהרה מיוחדת במקרן. על מנת למנוע מצבים של שריפה, המקרן יכבה באופן אוטומטי כאשר הוא יגיע למצב של טמפרטורת יתר. לפעמים, אחרי מספר דקות המקרן יתקרר, הטמפרטורה תחזור להיות תקינה, ואז יהיה אפשר להפעיל את המקרן מחדש. 

איך מונעים שריפה של המקרן?

אסור שיחדור נייר או מגבון לחלק הפנימי של המקרן. אי הקפדה על כך, עלולה לגרום לשריפה. לכן, לעולם אין להניח מתחת למקרן מגבון או נייר. 

הוראות תחזוקה בסיסיות של המקרן.

כדי למנוע תקלות במקרן, יש להקפיד על הכללים הבאים:

  • חשוב ללמוד היטב את הוראות השימוש במקרן. 
  • יש ללמוד היטב את סמלי הבטיחות השונים של המקרן.
  • לא להשתמש במקרן כאשר הוא מוקרן בשטח באופן אנכי.
  • חשוב לשים את המקרן במצב של מנגנון נעילה מפני ילדים.
  • יש לנקות את המקרן במטלית יבשה או לחה, אך לא בתרסיסי ניקוי. 
  • מומלץ לערוך ניקוי קל של המסננים ופתחי האוורור בתום השימוש באמצעות מברשת מיוחדת לניקוי אבק. לא תמיד מומלץ להסיר לבד את מסנן האוויר לצורך ניקוי, ומומלץ לפעמים לתת את המסנן לאיש מקצוע שיסיר וינקה את המסנן. 
  • אין לנקות את עדשת המקרן בחומרי ניקוי, אלא רק במטלית לחה. 
  • יש לשמור בסביבת המקרן על טמפרטורת השימוש המתאימה.  

האם כדאי לתקן את המקרן לבד- או לפנות לטכנאי מקצועי?

רוצים לתקן את המקרן? עליכם לשאול את עצמכם את השאלה הבאה: האם אתם מסוגלים לתקן לבד את המקרן? או שמא אתם עלולים רק לקלקל ולהזיק יותר למקרן אם תנסו לתקן אותו לבד? יש תקלות פשוטות שאפשר לטפל בהם לבד. אולם, לא כדאי לכם להתעסק בעצמכם עם החלקים הפנימיים של המקרן, אלא לגשת עם המכשיר אל טכנאי מקצועי. כאשר יש בעיות בתצוגת המקרן שאינם משמעותיות, מומלץ לכם לעיין בעלון השימוש של המקרן, ולוודא שהבנתם היטב את ההוראות שימוש. 

הטבות מיוחדות ומחירים מוזלים לפונים דרך האתר, השאירו פרטים עכשיו!

    אני מאשר קבלת חומר פרסומי