תיקון רמקולים

האם צריך לתקן את הרמקול? האם מערכת ההגברה שלך לא עובדת? האם הצליל שאתה שומע אינו ברור?
אז ברוך הבא ל Soundshine 🙂
כאן תמצאו מעבדה לתיקון רמקולים, מגברים ומכשירים רבים אחרים בתחום האודיו והצליל.

אז למה כדאי לכם לבחור בנו?

✔️ יש לנו ניסיון רב שנים בתיקון רמקולים 🥇
✔️ זמן ההמתנה לתיקונים קצר מאוד. ⌚
✔️רוב התיקונים שלנו הם רמקולים, כך שנוכל להציע לך הכי הרבה
נָמוּך מחירים 🎫
✔️ אצלנו תקבלו אחריות על כל סוגי התיקונים שאנו מבצעים
📝 ✔️ אנו מבטיחים לספק לכם את השירות והטיפול המקצועיים והאיכותיים ביותר 🏆

צריך לתקן את הרמקול שלך? אנו מצפים לשמוע ממך 🙂

לתיקון וייעוץ ללא התחייבויות התקשרו עכשיוс »   054-6231253 📞

Ремонт динамика

תיקון רמקולים – שאלות נפוצות

כן 🙂

אחד היתרונות הגדולים אצלנו בסאונדשיין בניגוד למתחרינו היא שאנחנו מציעים גם שירות של השכרת ציוד לאירועים ויש לנו מחלקה גדולה במיוחד להשכרת ציוד הגברה, כך שתוכלו למצוא אצלנו מגוון רמקולים חלופיים במקרה שבו אתם עובדים באופן שוטף עם הרמקול שנמצא אצלנו בתיקון, כך שלא תישארו איתם אף פעם בידיים ריקות.

זמני התיקון אצלנו בסאונדשיין הם מהירים ביחס לשאר השוק, אודות לצוות המצקועי שלנו , המכשור המתקדם שאיתו אנחנו עובדים ולשפע החלפים שיש לנו במלאי.

זמן התיקון ייערך בין 1-6 ימי עסקים מיום קבלת המוצר.

אך שימו לב, ישנם מקרים אחדים בהם חסרים חלקים חלופיים או מסיבות אחרות שלא תלויים בנו ולכן זמן ההמתנה למוצר עלול להתארך, אך מדובר רק במקרים בודדים.

כן, אצלנו בסאונדשיין תוכלו לקבל שירות תיקונים לכל סוגי הרמקולים עד אליכם הביתה.

אנחנו נגיע אליכם לאסוף את המוצר ונחזיר לכם אותו בסיום התיקון.

כמובן שלא נוכל להגיד לכם מחיר מדויק ובמקרה של תיקון רמקולים ותיקוני מעבדה בכלל המחיר נקבע לכל סוג של תיקון לגופו.

ניתן לשלוח אלינו מוצר למעבדה לבדיקה שבסופה נוכל להגיד לכם מהי עלות התיקון, עלות שליחת המוצר לבדיקה תעלה לכם 150 ש”ח אך במידה ותבחרו לתקן אצלנו את המוצר אנו לא נחייב על עלות הבדיקה 🙂

Load More

 

עוד בנושא, מאמר ממצה ומעניין על תיקון רמקולים בדיוק בשבילכם …

באופן כללי, עליכם לדעת מתי מומלץ לתקן רמקול מקולקל ומתי לקנות רמקול חדש.
כשמדובר בתיקונים קטנים שעולים פחות מ -800 שקל, מומלץ כמובן לבצע את התיקונים במידה רבה בסוג הרמקול ובעלותו. מצד שני, אם אנחנו מדברים על תיקונים רציניים באלפי שקלים, לא תמיד משתלם לתקן רמקול. מתי כדאי להשקיע כסף גדול בתיקון רמקולים? רק כשמדובר בדינמיקה שמחירם גבוה מאוד, שרכישתו עולה כפליים מתיקונים.

איך הרמקולים עובדים?

הרמקולים קולטים צלילים ומשדרים אותם בעוצמה מוגברת. צלילים נכנסים לרמקול במצב של אנרגיה חשמלית ומגיעים לאוזנינו כגלי קול פיזיים. הדובר מסתכל מחוץ לקופסה. אבל יש בו חלקים חשובים שונים. בְּתוֹך רמקולים יש שדה מגנטי. יש סליל של חומר מוליך חשמלי בתוך השדה. נשמע גלים נוצרים בתוך הרמקול על ידי תנודות של הממברנה (חרוט מתכת).

מהי תיבת תהודה לרמקולים?

פירוש השם “תיבת תהודה” “הד”. על מנת שהסאונד המועתק על ידי הרמקול יהיה איכותי, יש לרמקולים תיבת תהודה שיוצרת אקוסטיקה לגלי קול. החומרים מהם עשויים מארזי התהודה הם עץ או מתכת.

מהם רמקולים מוגברים?

רמקולים מוגברים הם רמקולים המכילים מגבר פנימי. כדי שהמגבר הפנימי יעבוד, יש לחבר את הרמקול המוגבר למקור חשמל. רמקולים מוגברים משחזרים בס גבוה וגם נמוך. צלילים חזקים מושמעים באמצעות טוויטר הממוקם בראש הרמקול. בס נמוך משוחזר דרך הסאב-וופר בתחתית הרמקול. בין טוויטר לוופר יש צלילי ביניים הנקראים «Mid Range». 

מהם דוברים פסיביים?

ברמקול פסיבי אין מגבר פנימי. ולכן, יש צורך לחבר את הרמקול הפסיבי אל מכשיר מגבר חיצוני. חשוב לוודא את תקינות נקודת היציאה ברמקול הפסיבי, המחברת את המכשיר אל המגבר. כדי לכוון ולהתאים את עוצמת הרמקול הפסיבי, יש צורך להשתמש במיקסר. 

כדי לקרוא יותר על ההבדל בין רמקול פסיבי לרמקול אקטיבי תוכלו להיכנס למאמר הזה, לחצו כאן…

מבנה רמקול גדול

הצליל היוצא מרמקול גדול נשמע חזק, בזכות תיבת התהודה הגדולה שלו. בדרך כלל, האלמנטים של רמקולים גדולים ובעלי צליל חזק, יהיו בעלי גודל גדול. 

היכרות עם עוצמות שונות של רמקולים.

כאשר אנו שומעים רמקול בעל עוצמה חלשה – איך נדע שהווליום חלש כי הרמקול מקולקל, או שפשוט מדובר בסך הכל ברמקול בעל עוצמה חלשה?
כאשר רוכשים או מבצעים השכרת רמקול, חשוב מאוד לברר מה העוצמה שלו. עוצמת הרמקול נמדדת ביחידות של מאות RMS. יש רמקולים בעלי עוצמה נמוכה של 200 RMS. רמקולים בינוניים וסטנדרטיים, הינם בעלי עוצמה של 400-500 RMS. רמקולים חזקים יכולים להיות גם בעלי עוצמה של 700-900 RMS. אולם ישנם רמקולים חזקים ביותר בעלי עוצמה של 1200 RMS.

סוגי תקלות נפוצות ברמקולים

באופן כללי, ניתן לחלק את סוגי התקלות ברמקולים ל3 סוגים: 

  • תקלה במגבר – פעמים רבות הרמקול מתקלקל בגלל תקלה במגבר. פעמים רבות, התקלה נוצרת בגלל בלאי של המגבר. כאשר משתמשים שימוש מרובה ברמקול, יכול לפעמים להיווצר מצב בו המגבר נשרף, ויש להחליפו במגבר חדש. כאשר משתמשים ברמקולים מוגברים בתנאי שטח, יש יותר סיכוי שהמגבר יישרף ויתקלקל מעוצמת החום הממושכת של קרני השמש.
    לעיתים יכולה להיות תקלה קטנה במגבר שנוצרת תוך כדי הפעלה של הרמקול, ועצם המשך הפעלתו של הרמקול גורמת ליותר נזק ולכן כשמזהים שהרמקול חדל מלעבוד באופן תקין יש לכבותו מיד על מנת שלא לגרום לו לנזק גדול יותר.
  • תקלה בנקודות החיבור והיציאות של הרמקול- לפעמים הרמקול עצמו עובד מצוין, אך נקודות היציאה והחיבורים החשמליים מקולקלים, ויש להחליפם בחלקי חילוף אחרים של נקודות יציאה.
  1. עוצמה חלשה של קול – לפעמים המגבר עובד טוב, אך התקלה היא בכך שלא שומעים טוב את העוצמה של הקול. ולכן, יהיה צורך בתיקונים שישפרו את עוצמת הקול של הרמקול. ברמקולים המפיקים כמה סוגי צלילים, יכול להיות מצב שיהיה תקלה רק בחלק מהמגנונים של הפקת הצלילים. למשל: רמקול בו רק הוופר או הטוויטר אינם משמיעים צליל, במקרה כזה גם הסאונד לא יישמע לכם איכותי.

מהם הגורמים העיקריים לתקלות ברמקולים?

הגורם העיקרי לתקלות ברמקולים, הוא הבלאי. אין ספק שכניסת אבק לרמקול, יכולה לגרום לנזקים משמעותיים עם הזמן. כאשר מניחים רמקול שוב ושוב והוא מתחמם מקרני השמש, במהלך הזמן יכולים להתבלות ולהישרף החלקים הפנימיים של הרמקול. מה זבוב זעיר יכול לעשות? כאשר חרק זעיר חודר לתוך מערכת ההגברה, הוא יכול להישרף, ולגרום לנזק פנימי. אחד מהגורמים הנוספים של הבלאי ברמקול, הוא חבטות שהרמקול מקבל במהלך ההובלה. 

מה המצב של החשמל והארקה במקום האירוע? בדרך כלל, לא יהיו בעיות חשמל באירועי חוץ. גם באולמות חדשים לא יהיו בעיות חשמל. אולם באירועים המתקיימים בתוך בתים פרטיים עם תשתית חשמל ישנה, עלולה להיות קריסה של מערכת החשמל. חוסר זהירות בשימוש במכשירי החשמל, עלול להביא לקריסה של הארכה. ובמצב זה- עלולים החלקים הפנימיים של הרמקול להינזק.
כמו גם במקרה בו אתם מחברים את הרמקול שלכם לגנרטור בשטח חשוב מאד מאד שהגנרטור יהיה גנרטור מיוצב מתח! אם אין לכם גנרטור כזה אל תתפשרו על השכרת גנרטור מיוצב מתח במיוחד לאירוע, זה יכול לחסוך לכם נזק הרבה יותר גדול שייגרם לרמקול שלכם.

כמה ימים לוקח לתקן רמקולים?

בדרך כלל, לוקח לתקן ציוד הגברה במשך 1-4 ימים. לפעמים, ייקח יותר זמן לתקן את מערכת ההגברה, משום שיהיה צורך להזמין חלקי חילוף מיוחדים. 

חלקי חילוף של הרמקולים

כדי להכיר יותר טוב את עולם תיקון הרמקולים, נכיר קצת את חלקי החילוף של הרמקולים. 

וופר – אין ספק שרמקולים עם וופר, הינם רמקולים מקצועיים ביותר. אולם לפעמים הוופר מתקלקל, ויש צורך להחליפו בחדש. כמובן, צריך שיהיה למרכז התיקונים את כל הגדלים המתאימים של הוופרים. הגדלים הנפוצים ביותר הם 6-15 אינץ’. 

טוויטר – החלק האחראי על הצליל הדק יותר של השמע. בלעדיו הרמקול לא יישמע כמו שצריך.

מגבר – לעיתים יכולה להיות תקלה שניתן לסדר במגבר ולא תמיד החלפת כל המגבר צריכה להתבצע.

מייד רינג’- ישנם סוגים שונים של מייד רינג’. ולכן, כאשר מתקנים רמקול, צריך לשים את המיינד רינג’ המתאים לרמקול וליצרן. ישנם 2 סוגים של מייד רינג’: סוג אחד הוא בצורת כיפה, והסוג השני הוא בצורת קונוס. 

סליל – תקלות בסליל יכולות לנבוע ממגוון סיבות, לעיתים יהיה צורך לתקן את הסליל ולעיתים להחליף את כולו.

מגנט – את מגנט הרמקול ניתן רק לאזן ובמקרים נדירים יהיה צורך להחליף את כולו.

תוף הרמקול – לפעמיים יש צורך להלחיף במקרה של קרע בתוף וכו’..

איך מונעים תקלות ברמקולים?

הדרך הטובה ביותר לחסוך כסף על הוצאות של תיקוני רמקולים, היא לשמור עליהם היטב. ישנם כיסויים מיוחדים לרמקולים, שנועדו לשמור עליהם מפני כניסה של גרגירי אבק, הרס הנגרם מקרני השמש, וחדירה של חרקים. לפני הובלת הרמקול, חשוב לשים אותו בתוך תיק מתאים עם ריפוד. כך, הרמקול יהיה מוגן מפני חבטות הפוגעות בחלקים הפנימיים ובאיכות הצליל.
חשוב מאד לא להגיע עם הווליום “עד הקצה” תמיד לתת לרמקול לפעול באופן מתון בעניין הווליום.
חיבורים וניתוקים מהרמקול מומלץ לעשות רק שהוא כבוי.
אם אין צורך ושימוש ברמקול לארוך זמן, מומלץ לכבות אותו.

תיקון רמקול אלחוטי

ברמקול אלחוטי גלי קול אינם עוברים חשמל ממקור המוסיקה לרמקול, אלא בצורת גלי קול דרך החיבור האלחוטי. לפעמים החיבור האלחוטי נפגע. לכן יש לתקן את רכיבי הקלט המשדר או האלחוטי הנמצאים ברמקול. מכיוון שרמקולים אלחוטיים הם יקרים יותר, לעתים קרובות מומלץ לתקן מחיר מוזל ולא לקנות חדשים. 

 

הטבות מיוחדות ומחירים מוזלים לפונים דרך האתר, השאירו פרטים עכשיו!

    אני מאשר קבלת חומר פרסומי